Warning: Division by zero in /home/customer/www/ilintsi.com/public_html/wp-content/plugins/sassy-social-share/public/class-sassy-social-share-public.php on line 1373

Напевно, кожні батьки бажають бачити свою дитину успішною у майбутньому: у навчанні, та житті вцілому. «Цеглинки розвитку» створюються не відразу, вони з’являються ще в ранньому віці. Від спільних зусиль при взаємодії педагогів, батьків і дітей. Успішність дитини у багатьох видах діяльності залежить від здатності проявити самостійність, керувати своїми діями, домагатися поставлених цілей, які ставляться перед дитиною у вихованні та навчанні. Все це набувається поступово і тільки з допомогою батьків.

Дитина четвертого року життя вже усвідомлює себе як особистість, впізнає себе у дзеркалі та на
фотографіях, свідомо вживає займенник “Я”, наприклад “Я НЕ ХОЧУ” та “Я НЕ БУДУ”, та вперше прагне сепаруватися від дорослого, продемонструвати свою самостійність. Саме тому цей вік є найбільш сприятливим для формування навичок самообслуговування малюка. Але постійний контроль з боку дорослого може призвести до розвитку у дитини безвольності, безвідповідальності, лінощів, інфантилізму. Багато батьків мало дають можливостей для розвитку самостійності свого малюка. Найчастіше через свою зайнятість вони воліють все зробити за дитину – вдягнути її, нагодувати, прибрати іграшки – таким чином позбавляючи її можливості навчитися робити самій. Такі діти звикають до надмірної опіки, у дитячому садку і початковій школі почуваються безпорадними та самотніми.

Насамперед дорослі мають пам’ятати, що обсяг самостійних дій дитини поступово збільшується. Тобто поступово допомогу необхідно зменшувати. Навіть якщо дитині потрібно набагато більше часу на виконання дії власноруч, ніж це зробили би дорослі – необхідно стримати власне нетерпіння та дати малюкові час. Тож як допомогти своїй дитині зростати впевненою у собі, готовою вирішувати задачі, які ставитиме перед нею життя? Перш за все, необхідно розуміти, що вже повинна вміти робити ваша чотирьохрічна дитина.

Ще до досягнення 3-річного віку дитина має оволодіти елементарними навичками самообслуговування: їсти, одягатися та роздягатися, вмиватися, складати речі та іграшки. Також в цей період дитина потребує деяких проявів свободи вибору, а саме: одягу чи іграшок для прогулянки, улюбленого посуду для їжі, улюблених місць для дозвілля. Тож якщо ваша дитина у віці чотирьох років досі не набула цих необхідних навичок самообслуговування, потрібно чим
швидше допомогти їх сформувати.
Виховання самостійності у дітей 3-4 років полягає в тому, щоб підтримати бажання проявляти свою незалежність та відтворювати епізоди із дорослого життя. Дитина потребує залучення до щоденних справ, які з допомогою казок та ігор трансформуються у захоплюючі пригоди.

ЯК ВИХОВАТИ САМОСТІЙНУ ДИТИНУ?