Ніхто не пам’ятав, коли той чоловік з’явився в місті. Здавалося, що був там завжди – на тротуарі вельми залюдненої вулиці, де розмістилося багацько крамниць, ресторанів, кінотеатрів, де увечері любили прогулюватися міщани, де призначали побачення закохані.

Він сидів на колінах на тротуарі і кольоровими крейдочками вимальовував ангелів, дивовижні крайобрази, по вінця залиті сонцем, усміхнених дітей, розквітлі квіти і – мрії про свободу.

З часом мешканці міста звикли до того чоловіка. Хтось кидав йому на рисунок якусь монету, а хтось затримувався і розмовляв із ним.

Вони розповідали йому про свої клопоти і сподівання, про дітей – як найменших, котрі ще хочуть спати з батьками, так і найстарших, які не знають, куди податися вчитися, бо важко передбачити майбутнє…

Чоловік слухав. Він уважно все вислуховував, але говорив мало. Та одного дня став збирати свої речі, готуючись піти звідти.

Усі зібралися навколо нього і дивилися. Дивилися і чекали.

– Залиш нам щось на пам’ять.

Чоловік показав їм порожні руки. Що міг би зоставити?

Та люди оточили його і чекали.

Тоді чоловік витягнув зі своєї торби кольорові крейдочки. Ті самі, якими малював ангелів, квіти і сни. Він розділив ті крейди поміж людьми – шматок кольорового стержня для кожного. А потому, не сказавши і слова, пішов.

Що люди зробили з тими кольоровими крейдочками?

Хтось оправив їх у рамку, хтось відніс до музею сучасного мистецтва, хтось запхав до шухляди. А більшість про них просто забули.

Прийшов Чоловік і залишив тобі можливість розмалювати світ. Що ти зробив зі своїми кольоровими крейдочками?