Учні 8-го класу Іллінецького ліцею боролися зі страхами, поєднуючи арт-терапевтичні техніки: монотипію, крапкування, пальчикове малювання. Дана практика дозволяє залучати до творчості не лише малюків, але й підлітків, допомагає відреагувати складні емоції, такі, як страх, злість, образу і т.д.
За основу ми взяли образ найбільшого нічного метелика Європи – Сатурнію велику, який символізував вибрану не надто приємну емоцію.
Хід заняття.
На початку запропонуйте дітям пограти в гру з папером і фарбами. Попросіть пальчиками намалювати плями на одному з крил метелика, які будуть означати його страх. Можна зупинитися на двох кольорах, або продовжувати вибір за бажанням. Вже на цьому етапі дитина відокремлюється від свого страху і може глянути на нього “згори”. Страх тепер не володіє нею повністю, він знаходиться на кінчиках пальчиків і переноситься на папір, де дитина зможе щось з ним зробити.
Наступний крок – відреагування емоції. Згорніть аркуш паперу вдвоє, проведіть рукою і акуратно розгорніть. У вас утворилась оригінальна текстура, яку можна домальовувати і змінювати. Оберіть гуаш і розфарбуйте ваш образ страху яскравими кольорами. Якщо дитина почне веселитися – це хороша ознака! Страшний страх тепер веселий, більше нагадує радість і вже не буде лякати вашу дитину. Можна висловлювати свої емоції вголос. Дорослим також пропонується спробувати зробити цю техніку разом з дитиною, підтримуючи її в такий спосіб.
В арттерапії не може бути чогось неправильного. Якщо дитина відступила по-своєму – похваліть її, не змушуйте чітко дотримуватись інструкції. Діти творчі та оригінальні, і вони, швидше за все, змінять щось у ваших “ідеальних планах”. Прийміть це!






