Підготовка до ЗНО 2023: корисні поради та ресурси

Не зважаючи на те, що новий навчальний рік лише розпочався, майбутнім випускникам вже слід подумати про своє майбутнє, і розпочати можна з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Такий підхід дозволить не лише отримати якісні знання, а й покращити власну успішність в школі, що обов’язково відобразиться в атестаті.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України ЗНО 2023 розпочнеться з 22 травня та триватиме до 14 липня.

Перш ніж розпочати підготовку, слід визначити власний рівень знань. Для цього можна пройти тести минулих літ, що дозволить не лише перевірити себе, а й виявити прогалини в знаннях, які необхідно надолужити.

При проходженні тестування слід намагатися пройти якнайбільше завдань за відведений час, що дозволить зорієнтуватися, наскільки складно проходити випробування та поступово вчитися правильно розподіляти час.

Під час проходження іспиту слід обов’язково помічати питання, на які важко або не можливо відповісти. Надалі необхідно приділити окрему увагу розділам, питання з яких викликають нерозуміння.

Складними для майбутніх випускників є питання з української мови та літератури, особливо у для тих, хто не любить читати. Якщо немає можливості чи бажання прочитати всі твори, що входять до програми, варто ознайомитися зі скороченим описом задля розуміння змісту твору.

Запорукою якісної підготовки є її систематичність. Слід виділяти не менше, ніж по одній годині щодня на навчання. Починати підготовку варто з найскладнішої теми, яку слід досконало вивчити.

В який спосіб готуватися до ЗНО кожен обирає самостійно. Для більш мотивованих та зібраних учнів достатньо самостійного вивчення програми. Дехто вважає кращим варіантом проходження онлайн-курсів. Однак переважна більшість майбутніх випускників відає перевагу заняттям з викладачем. Це може бути групове або індивідуальне навчання. Під час навчання в групах створюється свого роду конкуренція, що може позитивно впливати на рівень та швидкість освоєння матеріалу з метою досягти кращого результату. Індивідуальні заняття більш оптимальні для тих учнів, кому необхідний окремий підхід або складно займатися в компанії.

Для якісної підготовки до ЗНО існує багато онлайн-ресурсів з тестами, відео уроками та вебінарами.

На гейміфікованій платформі iLearn розміщені онлайн-курси та вебінари з навчальних дисциплін, що дозволять покращити знання та отримати найвищі результати.

На платформі EdEra запропоновані курси з основних шкільних дисциплін, які допоможуть систематизувати та повторити вивчений матеріал і тим самим підготуватись до ЗНО.  

Запорукою досягнення кращих результатів є розмірена та регулярна праця. Розумний підхід до навчання та прагнення досягти мети обов’язково увінчаються успіхом у майбутньому.