«Креативні, ініціативні, небайдужі та активні скретчери, давайте разом творити добро, щоб на нашій рідній землі не лишилося місця для зла!»

Таким закликом запросили юних програмістів взяти участь в обласному Конкурсі “Scratch-ярмарок добра” організатори, а саме Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та Лабораторія інноваційного навчання кафедри математики та інформатики і методики навчання Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Конкурс проводився з 08 по 29 травня заочно для трьох вікових груп:

 школярі 3-4 класів (новачки);

 школярі 5-6 класів (фахівці);

 школярі 7+ класів (професіонали).

Номінації Конкурсу:

 анімаційний проєкт;

 ігровий проєкт.

На Конкурс зареєструвалося понад 400 учасників з різних освітніх закладів Івано-Франківської області, серед яких були і учні Іллінецького ліцею Медвійчук Іван, учень 7 класу та Стефановський Вадим, учень 6 класу.

Учасникам Конкурсу пропонувалося у середовищі Scratch 3.0 створити Scratch-проєкт на тему “Україна в майбутньому: як добро змінило світ”, опублікувати його на сайті Scratch-спільноти та прикріпити покликання на опублікований проєкт у Google класі.

Тільки 180 учасників змогли виконати всі умови Конкурсу та дійти до фіналу. Наші ліцеїсти з великою відповідальністю віднеслися до участі в Конкурсі, кожен з них створив ігровий проєкт та став успішним фіналістом. Більше того, Медвійчук Іван зайняв третє місце у віковій групі «Професіонали».

Роботи наших учнів цікаві та творчі.

Стефановський Вадим створив гру “Відновлення незламної України”. У своїй грі Вадим демонструє відновлення всіх будівель, які зруйнувала війна. Персонажі гри є архітектори, які і займаються відновленням України. Адже Вадим вважає, що ми всі маємо щось робити задля світлого та успішного майбутнього нашої України.

Наш призер, Медвійчук Іван, створив інтелектуальну гру “Крізь терни до зірок”, в якій продемонстрував своє бачення майбутнього рідної України. Головний персонаж гри є український Ангел Добра, завдання якого розповідати всім, як добро, на ім’я Україна змінило світ! Для цього гра містить два розділи: музей та кімнату іспиту. Музей «Заради майбутнього» складається з двох частин: «Спогади» та «Успішне сьогодні». В частині «Спогади» люди можуть послухати історію героїчної боротьби України під час страшної війни. А в частині «Успішне сьогодні» – дізнатися про добро, яке Українці подарували світові. В кімнаті іспиту є можливість скласти іспит з історії України для всіх іноземців, які бажають отримати українське громадянство.

Дякуємо нашим ліцеїстам за участь в Конкурсі, Івану за призове місце та бажаємо їм не зупинятися на досягнутому й долати нові вершини!